tr-TRel-GR

Yunanistana Blog


Sarti Otel Yöneticileri Derneği | Sarti | Sithonia | Halkidiki | Yunanistan

Sarti Otel Yöneticileri Derneği | Sarti | Sithonia | Halkidiki | Yunanistan

Hoş geldiniz!!

Sarti Otel Yöneticileri Derneği web sayfasına hoş geldiniz. Her yaz gibi bu yaz da mükemmel bir tatil tecrübesi sizleri Sarti beldesinde bekler! Sarti’yi ve etrafındaki bölgeleri size tanıtmaya izin verin. Otellerde hizmet kalitesi ile beraber yüksek konaklama tesisleri  ilgi, güleryüz ve samimiyet tatilinizin başarını sağlamaktadır.

    Sithonia Belediyesine ait ola Selanik’e 135klm yakınlardaki Sarti köyü Halkidiki yarımadasının doğusunda  Aynoroz ( Athos Kutsal Dağı) dağının tam karşısında bulunmaktadır.  Sarti’nin renkliliği çok başkadır  ‘Sarti cenneti’  boşuna demediklerinden emin olabilirsiniz sularına, altın rengindeki kumsallarına bir bakış atmanız yeterlidir. Zaten senelerdir deniz temizliği için Mavi bayrak ödülünü kazanmaktadır.

 

Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret edilecek yerler listesinin ilk seçeneklerde yer alan Sarti’nin dağlar ve deniz güzelliklerinin birleştiği muhteşem kumlu plajlara ve sessiz sakin koylara sahip bir tatil beldesi olması sebebiyle görülmeye değer.

Sabaha kadar günün ilk ışıklarına doğru hiç sıkılmadan vakit geçirip eğlenebileceğiniz hiç yorulmadan ve zaman kaybetmeden tatil yapmanın zevkini en uygun fiyatlar ile çıkarabileceğiniz yerlerden. Özellikle konaklamada çok uygun fiyatlarla hizmet veren otel, motel, pansiyon ve apartlarından yer ayırarak buna başlayabilirsiniz.

 

Sarti’ nin etrafındaki sahiller

Köyün etrafındaki sahillerin çoğu Sarti’deki olan gibidir yani kumları beyaz ve  kalın. Turkuaz rengi olabildiğiniz her yerden yüzünüze parlıyor gibi hissedeceksiniz. Bölgede Yunanistan’ın değil dünyanın en iyi ve en temiz sahiller bulunuyor. Sakinliği sevenler için Haziran ve Ekim ayları en uygun seçenek zira temmuz ve ağustosta bölge büyük ilgiyi çekip oldukça kalabalık oluyor. Fakat her zaman ıssız bir körfez bir küçük sahil bulmak kolaydır.

Bilmiş olunuz ki özel kamp yerlerine girmenizle pasaport ya da kimliğinizi vermeniz şarttır.

Sarti’ye nasıl ulaşılır

 

  İlk önce şunu öğrenin; Sarti köyü Selanik’e çok yakın arasındaki mesafe sadece 150km ve Avrupa’nın tüm büyük şehirlerinden ya da İstanbul’dan Selanik’e direk uçuşlar vardır. Halkidiki yarımadasının ikinci yani orta parmağında yer alan Sarti köyü Selanik hava alanından yaklaşık 2 saatlik bir mesafededir. Hava limanından Sarti’ye gelebilmek için araba kiralama fırsatınız vardır. Fakat yabancı bir ülkede araba kullanmamayı tercih ederseniz eğer yine de hava alanından taksiye binebilirsiniz. Dört kişilik bir grup için taks!!i ücreti yaklaşık 140€ dur. Ayrıca Sarti’den Selanik’e dönüş için yine de bir taksi ayarlayabilirsiniz. Otobüs de uygun bir ulaşım çözümü olabilir fakat yolculuk bu sefer üç buçuk saat sürebilir.

  Selanik’ten Sarti’ye ulaşım bilgileri:

Hava alanından çıktıktan sonra ilk ışıklara doğru ve Halkidiki tabelalarını takip ederek devam ediniz. Çıkacak olduğunuz otoban yolu Halkidiki otobanıdır.  30-40 dakika sonra Nea Mudanya’ya varmış olmanız gere o sırada Sithonia tabelasını takip edip sağa sapmanız gerekecek. DİKKAT ! Eğer düz devam ederseniz yarımadanın ilk parmağının yolunu almışsınız demektir ve öyleyse çıkıştan geri dönmeniz gerekir. Aynı yolda Nikiti tabelalarını takip ederek Sarti’ye doğru devam edersiniz ve yine de dikkatli olun ki Neos Marmaras diye sağa sapmayınız çünkü bu sefer yolculuğunuz gerçekten çok yorucu olacak. Dikkatle araba kullanmanızı ve yanaş gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Previous Article Samothraki (Semadirek)
Next Article Danai Beach Resort & Villas | Otel tesisi | Nikiti | Sithonia | Chalkidiki
Print
2472 Rate this article:
No rating

Documents to download

x
«Şubat 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
1234567