tr-TRel-GR

Yunanistana Blog


KUZEY YUNANİSTAN'DA KAYAK MERKEZLERİ

KUZEY YUNANİSTAN'DA KAYAK MERKEZLERİ

Hayal gibi “beyaz” gezintiler…Κar ve kış tatillerini sevenler için en güzel destinasyonlardan Kuzey Yunanistan'daki kayak merkezlerimizdir.  Κayakçıların dağ atmosferinin tadını çıkarmaları için idealdirler. Kayakçılar kar, kayak ve dağ manzarasının tadınını çıkarabilirler.

Kuzey Yunanistan'da, çoğu yüksek standart kayak pistlerine sahip olan ve Yunanistan'ın her yerinden ve komşu ülkelerden ziyaretçi çeken toplam on kayak merkezi bulunmaktadır.

Kuzey Yunanistan'daki en önemli kayak merkezlerinden bazıları:

 

Voras - Kaimaktsalan Kayak Merkezi (Orta Makedonya - Pella ili – Edessa)

Yunanistan'ın en popüler kayak merkezlerinden Kaimaktsalan, Edessa'ya 45 km, Selanik'e 140 km uzaklıktadır. 2.050m ile 2.524m arasında değişen rakım ve aynı zamanda kar kalitesi nedeniyle, Kayak merkezi listesinde en yüksek yerlerden birine sahiptir. Toplam 11.000 metre uzunluğa sahip 14 parkuru var; Onlar profesyonel yarışmalara ve aynı zamanda karı seven küçük dostlara uygundur.Son olarak, en popüler kış destinasyonlarından biri olan Palaios Agios Athanasios'un pitoresk yerleşimine yakındır.

Elatochori Kayak Merkezi (Orta Makedonya - Pieria ili – Elatohori)

Elatochori köyüne 8 km, Katerini'ye 35 km ve Selanik'e 105 km mesafede bulunan ülkenin  en yeni kayak merkezleri arasındadır.1450 m Pieria Dağı’nın rakımında yer alır ve yaklaşık 600 metrekare dağ evleri, 700 metrelik bir çekme asansörü ve bir bebek asansörüne sahiptir.

3-5 Pigadia Kayak Merkezi (Orta Makedonya - Imathia İli – Naoussa)

Yunanistan'da en zor pistlere sahip olduğu için "Kayak Efsanesi" olarak bilinir. Aristo (kırmızı pist) ve profesyonel kayakçılar için  Philip (kara pist). Naoussa'ya 17 km, Selanik'e 110 km uzaklıktadır.Toplam beş kayak pisti ve yapay kar sistemi bulunmaktadır. Ζiyaretçiler, karavanların konaklama altyapısı ve oteller olduğundan dolayı gerçekten pistlerde geceleme  imkanına sahiptir.

Falakro Kayak Merkezi (Doğu Makedonya - Drama İli – Drama)

Nestos Gölü ve Pyrgos Boğazı'na bakan, 21 derecelik zorluk derecelerinin yanı sıra 2500 metreden uzun mesafeli rotalarla ülkenin en büyük kayak merkezlerinden biridir.Drama şehrine 42 kilometre, Selanik'e 188 km uzaklıktadır.Üç dağ evi,  restoran,  doktor ofisi ve aynı zamanda geceleme imkanı da var.

Previous Article ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER
Next Article Kavala şehrinden sürükleyici geziler
Print
354 Rate this article:
No rating

x
«Mart 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728123
45
BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

IOANNINA (YANYA)

Efsanelerin Şehri. Pamvotida Gölü çevresinde bulunan ve Selanik'e 260 km, Igoumenitsa'ya 78 km mesafedeki Epirus'un başkentini ziyaret etmeye değer. Yanya'nın tüm "hayatı" ünlü gölün etrafında dönmektedir. Oradan Pamvotis'in inanılmaz manzarası eşliğinde kahve ya da yemeğinizin  tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sırlarla ve efsanelerle dolu "Ada’da”, Ali Paşa Müzesi'ni ve manastırlarını tekneyle gezip dolaşabilirsiniz. Ayrıca orada İoannina mutfağının geleneksel yemeklerini de tadabilirsiniz.

KASTORYA

Selanik'ten 190 km ve Prespes göllerinden 50 km uzaklıkta, kuzeydeki görkemli Kastoria Şehri bulunmaktadır. Sadece Yunanistan’da değil kürkleri için dünya çapında

PARGA – SIVOTA

Epirus’ün iki güzelliği, Igoumenitsa’dan sırasıyla 45 km ve 23 km olan Parga ve Sivota’dır.Rakipsiz güzellikleri, turkuaz suları, su sporlarını deneyimleyebileceğiniz sonsuz plajları ve aynı zamanda su altı araştırmalarıyla ünlüdürler.Görkemli Parga kalesinin gölgesi altındaki çeşitli kategorilerde, restoranlarda , konaklama birimleri ve yemyeşil manzara keyifli ve rüya gibi bir konaklama vaat ediyor.

 

LEFKADA

Igoumenitsa'dan 110 km uzaklıktaki İyonya’nın Lefkada "kara" adası. Egzotik yerlere seyahat eden geniş plajları ile konuksever ve canlı, arabayla kolayca erişilebilir. Adanın yıldızı, görkemli kayalar ve berrak mavi sular ile Porto Katsiki'dir. Bir noktaya

 

Read more
678
Samothraki  (Semadirek)

Samothraki (Semadirek)

Samothraki  (Semadirek) 

 

  • Alternatif turizmi sevenler için ideal bir yer

 

  • Avrupa'nın en güçlü enerji sitelerinden biri

 

  • Sağos Dağının zirvesinden inen Nehir, aşağıya doğru ilerledikçe eşsiz güzelliği ile  büyük ve küçük göletler oluşturur.

 

  • Her yıl binlerce insan, en ücra göletlere ulaşmak için bölgeyi ziyaret ediyor.

 

  • Eğer çadırda kalmayı düşünüyorsanız özel bir kamp deneyimi yaşayacaksınız.

 

  • Adanın merkezi  bir tablodan çıkartılmış gibi....Dar, taş döşeli sokaklarda gezinirken kafeler, lokantalar ve eğlence merkezleri ile karşılaşacaksınız.
     
  • Ve tabii ki Trakya Denizi'nin masmavi suları, sabahtan akşamın  geç saatlerine  kadar dalış için idealdir
Read more
910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567