tr-TRel-GR

Yunanistana Blog


DRAMA HAYALLER ŞEHRİ

DRAMA HAYALLER ŞEHRİ

Print

Drama’da  bulunan  Onirupoli (Hayaller Şehri) 15. Kuruluş yılını kutluyor... 15 yıllık çocuk gülümsemeleri, 15 yıllık milyonlarca ziyaretçinin  tatlı anılarıyla!

Bu sene de  Noel'de ... anne-babalar ve çocukların yanı sıra, dostlar, akrabalar ve yakınlarınız  için çok tatlı  teklifimiz var.

«Bir varmış. Bir yokmuş  »’dan daha fazlasını bekleyenler için, biz dünyanın en iyi Hayaller Şehrini kurduk. Periler, elfler, ren geyikleri, kaliperler, kardan adamlar, ama aynı zamanda Noel Baba… Noel günleri  kokan yerde yaşarlar.

Yılın en büyülü şöleninin atmosferi, ahşap evlerden damlar, bacalardan dışarı çıkar ve en uzun ağaçlara bile ulaşır, oradaki göletlerde ışıldayan ışıkların dalışlardan, nilüferden vadinin zambakına atlar ve Noel melodilerine  eşlik eder.  Köprülerden ve yollardan, günlerin ritminde sürüklenen yollar, kim varsa herkes orada.

Bu iklimi yaşamak ve ülkenin en büyük Noel kutlamalarının bir parçası olmanız için yollar sizi Drama’ya götürmekte. Bu sene de, belediye bahçesi ve şehrin merkezi meydanı, tüm masal kahramanları ve  peri masalları sahnesi Noel masalına dönüşmüştür. Nerede mi? Tabii ki Drama Hayaller Şehrinde.

4 Aralık 2018'den 2 Ocak 2019'a kadar, en hayalperest şehir Noel Günleri sezonu , harika bir yolculuk için kapılarını açmakta!

Her çocuğun masumiyetine saygı duyarak, sizi Yunanistan'daki en güzel ve en muhteşem Noel parkına davet ediyoruz!

Yunanistan'ın en atmosferik, çekici, özgün ve kaliteli Noel kutlamalarında! Sizi sıcak, misafirperver, güvenli, kolay erişilebilir 2018-2019 Drama Hayaller Şehri 'ne davet ediyoruz!

 

 

ONiRUPOLiS ETKİNLİKLERi:

• Noel Baba'nın Evi

• Şeker ve Şekerleme Fabrikası (4 atölye)

• Şeker Atölyesi

• Moleküler tarzda bir şekerleme kabini!

• Lezzet Müzesi

• Karamel rengi ile yüz boyama

• Dilek ve Umut Ormanı

• Playmobil Oyun Parkı

• Masal ve sinema evi

• Elfler postanesi

• Sihirli Sahne

• Konserler ve kültürel etkinlikler

• Eğlence parkı

• Noel pazarı


DRAMA HAYALLER ŞEHRİ GALLERY

x
«Ocak 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
78910111213
1415
Kavala şehrinden sürükleyici geziler

Kavala şehrinden sürükleyici geziler

Kavala şehrinden sürükleyici geziler

Kristal kumsallar, dünya mirası anıtlar, Akdeniz mutfağı, dağ ve deniz kaçamağı yılın herhangi bir zamanında  Kavala'yı ziyaret ederken seçebileceğiniz seçeneklerden sadece birkaçı.

N. Iraklitsa - N. Peramos – Ammolofoi

Kavala’dan çok yakın bir mesafede, Büyük kumlu kıyıları, kristal mavi suları, Avrupa'dan mavi bayraklı sahiller. Zevk alacağınız sonsuz mavinin yanı sıra, bölgede sayısız taverna ve en iyi balık lokantaları da var.

Nestos - Delta – Boğazlar

Nestos Nehri’nin yeşiline bir kaçış sizi büyüleyecek. Kano kayağı,sarp kayalara dağcılık yada Nestos boğazlarında doğa yürüyüşü yaparak doğanın yarattığı eşsiz manzaraya hayran kalarak, doğanın güzelliğini hissedebilirsiniz.

Paggaıo’nun patıkaları

Messoropi, Ikosifinissa, Avlis vb antık yollarda büyüleyici rotalar.Çınar ağaçlarının gölgesinde kalan yoğun ormanlar arasında Pangea'nın eşsiz  doğanın armağanının yollarını oluşturan çeşmeler, şelaleler, taş köprüler, nadir bitkiler ile karşılaşacaksınız.

 

Aiggiti Kaynakların mağarası (Maaras)

Drama’daki Prossotsani'de, Kavala'ya yaklaşık 60 km mesafede yer almaktadır. 1978 yılında  Yunan ve Fransız mağara araştırmacıları  tarafından keşfedilmiştir. Çatısı değişik ebatlarda dikitlerle doludur ve iç kısmı cevherlerin varlığından dolayı renk ziyafetidir.

Thassos - Taşoz Adası

Ege Denizi'nin  zümrütü Kavala limanından sadece 70 dakika ve Keramoti'den yaklaşık 30 dakikadır.Yeşil berrak suları,çam  köknar ve zeytin ağaçlarının zengin ormanları ve aynı zamanda tatmaya değer yerel lezzetleri olan geleneksel köyler.

Krinides’teki çamur banyosu

Philippi'ye  ve Haghia Lydia vaftizine çok yakınlar. Ülkenin  en önemli Kil banyolarından biri olarak kabul edilir zira kil sağlık sorunları olanlar için benzersiz bir iyileştirici özelliğe sahiptir.Ayrıca estetik sebeplerden dolayı, kil kozmetik olarak da işlev görür.

Read more
16
Selanik’ten Günlük Geziler

Selanik’ten Günlük Geziler

Selanik’ten Günlük Geziler

"Thermaikos'un gelini" yani Selanik’te Hem sınırlarında hem de komşu bölgelerde eğlence seçenekleri, alışveriş ve hatta alternatif turizm çokluğu ile heyecanlanacaksınız

Chalkidiki

Selanik şehrinden en yakın ve en popüler yerlerden biri. Sadece 1 saat 15 dakika uzaklıktaki Kassandra, Chalkidiki'nin ilk ayağıdır.Düzenlenmiş plajları, sayısız tavernaları, lüks otelleri  sayesinde   eksiksiz bir tatil deneyimi için idealdir.

Pozar Kapıcaları – Aridea

Şehir merkezine 109 km, Aridaia'ya 19 km mesafedeki Pozar kaplıcaları bulunmaktadır. Dağdaki kaynaklarından, binlerce yıldır faydalı ve iyileştirici özelliklere sahip termal suları fışkırıyor. Bölge, lüks misafirhaneleri ve hoş geleneksel tavernalar ile düzenlenmiştir, böylece konuklar tüm konforların tadını çıkarabilirler.

Olimpos dağı

Her yıl Tanrılar dağını doğal zenginliklerine hayran kalabilmek için, yamaçlarını gezebilmek  ve en cesaretli zirvesini fethetmek  için bile  birçok turist ziyaret ediyor. Eteklerinde Litochoros ve eski  Panteleimonas gibi zamanla dayanan  tarih ve geleneksel yemeklerle dolu pitoresk yerleşimler bulunmaktadır.

Vergina

Ülkedeki en önemli arkeolojik destinasyonlardan biri Verginadır. Selanik'ten 80km uzaklıkta olup Veria ve Naoussa'ya da kısa bir mesafededir. Orada, yeraltındaki kraliyet mezarlarına, Büyük İskender'in babası olan II. Filip'in erişilemez mezarına ve  aynı zamanda Antik Tiyatro, Saray ve Eukleia Tapınağına hayran kalacaksınız.

Volvi Gölü

Makedonya'nın en büyük  ve ülkenin en büyük ikinci gölü su ve rüzgar sevenler için ideal bir yerdir.Selanik'ten sadece birkaç kilometrede Gölün kıyısında bulunan kulüp hocalarından bütün yıl boyunca rüzgar sörfü öğrenip  dalgalara ve rüzgarlara hakim olma fırsatını bulabilirsiniz.

Read more
17181920
21222324252627
28293031123
45678910