tr-TRel-GR

Yunanistana Blog


ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER

ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER

Evros'un başkenti Alexandroupolis'ten başlayarak, Evros'un sayısız güzelliklerini keşfetmek ve hayranlıkla izlemek için günlük geziler düzenleyebilirsiniz. Büyük Tanrılar adası olan Samothraki’den, Yunanistan-Bulgaristan-Türkiye sınırındaki Trigono Belediyesi’nin köylerine kadar, diğer şeylerin yanı sıra, ülkenin en önemli biyoptoplarının bazılarında flora ve faunayı görme imkanınız var. Ayrıca geleneksel yemeklerin tadına bakabilir ve bölgenin tarihini ve geleneğini öğrenebilirsiniz.

 

SAMOTHRAKI (SEMADİREK) ADASI

Vahşi dokunmamış doğası ile Samothraki adası ile başlayalım."Saos" dağının göletlerini, Büyük Tanrıların Kutsal Alanı'nı ve adanın sıcak hamamlarının tesislerini vb. ziyaret etmenize değer.

DADİA ORMANI

Ardından, bir gün korunan  alan  (Natura 2000 ağı) Dadia Ormanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Orada dürbünle nadir av kuşlarını görecek ve Dadia ekosistemini öğreneceksiniz.Gecede bölgenin konuk evlerinde kalabilirsiniz.

EVROS DELTASI

Evros Delta Milli Parkı onlarca tür kuş, amfibi, sürüngen, balık ve memeli türüne ev sahipliği yapan Avrupa'daki en önemli sulak alanlardan biridir. Feres’in Güneyinde Nehir Haliçinde bulunmaktadir. Oradan türizm acentaları tarafından tekne gezileri düzenlenmektedir.

SOUFLI (SOFULU)

İpek Şehri olan Soufli’den geçmekten kaçınmayın.İpek Müzesi'ni ziyaret edip ipekböceği tarihini tanıyın, grafik sokaklarda yürüyün ve 19. yüzyılın sonlarından kalma binalara hayran kalın.

DİDİMOTEİCHO (DİMETOKA)

Evros eyaletinin kuzeyine ilerlerken, efsanelerin, kalelerin, kültürlerin, müzelerin ve duyuların şehri Didimoticho ile karşılaşacaksınız. Tarih açısından çok zengin olduğu için Didimoticho turu eşsiz bir tecrübedir . Bizans anıtlarına, Avrupa'daki en eski cami olarak kabul edilen Didimoteicho Tapınağı ve ve Agia Petra'nın tepesindeki antik Plotinopolis’e hayran olacaksınız.

MIKRI DOXIPARA – ZONI

Sonunda, Evros'un en kuzey noktasına ulaşırken, Mikri Doxipara  - Zoni ‘deki anitkabiri ziyeret etmeyi unutmayın.

Previous Article Eskisehir - Alexandroupoli - Kavala - Thessaloniki (Eskişehir - Dedeağaç - Kavala - Selanik)
Next Article KUZEY YUNANİSTAN'DA KAYAK MERKEZLERİ
Print
257 Rate this article:
4.5

x
«Mart 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728123
45
BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

IOANNINA (YANYA)

Efsanelerin Şehri. Pamvotida Gölü çevresinde bulunan ve Selanik'e 260 km, Igoumenitsa'ya 78 km mesafedeki Epirus'un başkentini ziyaret etmeye değer. Yanya'nın tüm "hayatı" ünlü gölün etrafında dönmektedir. Oradan Pamvotis'in inanılmaz manzarası eşliğinde kahve ya da yemeğinizin  tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sırlarla ve efsanelerle dolu "Ada’da”, Ali Paşa Müzesi'ni ve manastırlarını tekneyle gezip dolaşabilirsiniz. Ayrıca orada İoannina mutfağının geleneksel yemeklerini de tadabilirsiniz.

KASTORYA

Selanik'ten 190 km ve Prespes göllerinden 50 km uzaklıkta, kuzeydeki görkemli Kastoria Şehri bulunmaktadır. Sadece Yunanistan’da değil kürkleri için dünya çapında

PARGA – SIVOTA

Epirus’ün iki güzelliği, Igoumenitsa’dan sırasıyla 45 km ve 23 km olan Parga ve Sivota’dır.Rakipsiz güzellikleri, turkuaz suları, su sporlarını deneyimleyebileceğiniz sonsuz plajları ve aynı zamanda su altı araştırmalarıyla ünlüdürler.Görkemli Parga kalesinin gölgesi altındaki çeşitli kategorilerde, restoranlarda , konaklama birimleri ve yemyeşil manzara keyifli ve rüya gibi bir konaklama vaat ediyor.

 

LEFKADA

Igoumenitsa'dan 110 km uzaklıktaki İyonya’nın Lefkada "kara" adası. Egzotik yerlere seyahat eden geniş plajları ile konuksever ve canlı, arabayla kolayca erişilebilir. Adanın yıldızı, görkemli kayalar ve berrak mavi sular ile Porto Katsiki'dir. Bir noktaya

 

Read more
678
Samothraki  (Semadirek)

Samothraki (Semadirek)

Samothraki  (Semadirek) 

 

  • Alternatif turizmi sevenler için ideal bir yer

 

  • Avrupa'nın en güçlü enerji sitelerinden biri

 

  • Sağos Dağının zirvesinden inen Nehir, aşağıya doğru ilerledikçe eşsiz güzelliği ile  büyük ve küçük göletler oluşturur.

 

  • Her yıl binlerce insan, en ücra göletlere ulaşmak için bölgeyi ziyaret ediyor.

 

  • Eğer çadırda kalmayı düşünüyorsanız özel bir kamp deneyimi yaşayacaksınız.

 

  • Adanın merkezi  bir tablodan çıkartılmış gibi....Dar, taş döşeli sokaklarda gezinirken kafeler, lokantalar ve eğlence merkezleri ile karşılaşacaksınız.
     
  • Ve tabii ki Trakya Denizi'nin masmavi suları, sabahtan akşamın  geç saatlerine  kadar dalış için idealdir
Read more
910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567