tr-TRel-GR

Yunanistana Blog


ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER

ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER

Evros'un başkenti Alexandroupolis'ten başlayarak, Evros'un sayısız güzelliklerini keşfetmek ve hayranlıkla izlemek için günlük geziler düzenleyebilirsiniz. Büyük Tanrılar adası olan Samothraki’den, Yunanistan-Bulgaristan-Türkiye sınırındaki Trigono Belediyesi’nin köylerine kadar, diğer şeylerin yanı sıra, ülkenin en önemli biyoptoplarının bazılarında flora ve faunayı görme imkanınız var. Ayrıca geleneksel yemeklerin tadına bakabilir ve bölgenin tarihini ve geleneğini öğrenebilirsiniz.

 

SAMOTHRAKI (SEMADİREK) ADASI

Vahşi dokunmamış doğası ile Samothraki adası ile başlayalım."Saos" dağının göletlerini, Büyük Tanrıların Kutsal Alanı'nı ve adanın sıcak hamamlarının tesislerini vb. ziyaret etmenize değer.

DADİA ORMANI

Ardından, bir gün korunan  alan  (Natura 2000 ağı) Dadia Ormanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Orada dürbünle nadir av kuşlarını görecek ve Dadia ekosistemini öğreneceksiniz.Gecede bölgenin konuk evlerinde kalabilirsiniz.

EVROS DELTASI

Evros Delta Milli Parkı onlarca tür kuş, amfibi, sürüngen, balık ve memeli türüne ev sahipliği yapan Avrupa'daki en önemli sulak alanlardan biridir. Feres’in Güneyinde Nehir Haliçinde bulunmaktadir. Oradan türizm acentaları tarafından tekne gezileri düzenlenmektedir.

SOUFLI (SOFULU)

İpek Şehri olan Soufli’den geçmekten kaçınmayın.İpek Müzesi'ni ziyaret edip ipekböceği tarihini tanıyın, grafik sokaklarda yürüyün ve 19. yüzyılın sonlarından kalma binalara hayran kalın.

DİDİMOTEİCHO (DİMETOKA)

Evros eyaletinin kuzeyine ilerlerken, efsanelerin, kalelerin, kültürlerin, müzelerin ve duyuların şehri Didimoticho ile karşılaşacaksınız. Tarih açısından çok zengin olduğu için Didimoticho turu eşsiz bir tecrübedir . Bizans anıtlarına, Avrupa'daki en eski cami olarak kabul edilen Didimoteicho Tapınağı ve ve Agia Petra'nın tepesindeki antik Plotinopolis’e hayran olacaksınız.

MIKRI DOXIPARA – ZONI

Sonunda, Evros'un en kuzey noktasına ulaşırken, Mikri Doxipara  - Zoni ‘deki anitkabiri ziyeret etmeyi unutmayın.

Previous Article Eskisehir - Alexandroupoli - Kavala - Thessaloniki (Eskişehir - Dedeağaç - Kavala - Selanik)
Next Article KUZEY YUNANİSTAN'DA KAYAK MERKEZLERİ
Print
427 Rate this article:
4.5

x
«Haziran 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272829303112
3456789
Sınırsız manzaralı lüks villa satılmakta  | Dedeağaç Panoraması | Trakya  | Yunanistan

Sınırsız manzaralı lüks villa satılmakta | Dedeağaç Panoraması | Trakya | Yunanistan

Dedeağaç'ın 2 km batısında, 380 metrekarelik 3 katlı lüks villa panoramik deniz  (Trakya Denizi) ve şehir manzarası ile satılıktır.

Read more
10111213141516
Barbouni Seafood Restaurant | Ormos Panagias | Sithonia | Chalkidiki

Barbouni Seafood Restaurant | Ormos Panagias | Sithonia | Chalkidiki

Ormos Panagias'ta Halkidiki'nin ikinci ayağı olan Sithonia'da yaz için popüler bir yer olan şık bir restoran bulacaksınız.Eşsiz lezzetler ve büyüleyici bir manzarası ile şasırmış kalacağınız Barbouni Sea Food Restaurant'ten bahsediyruz.

Read more
17181920212223
24252627282930
1234567