tr-TRel-GR

Yunanistana Blog


«Şubat 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
28293031123
45678910
11121314
XANTHI KARNAVALI (İskeçe)

XANTHI KARNAVALI (İskeçe)

Batı ile Doğu evlendiren, Bin Renklere Sahip  olan Xanthi Şehrinde  53 yıl boyunca Yunanistan ve Balkanlar'da en ünlü olan  Karnaval düzenlenmektedir. Merkez meydanda ve belediye amfi tiyatrosunda gerçekleşen etkinlikler, Paşkalya’dan 40 gün önce  Açılış Töreni ile başlayıp   ünlü şarkıcıların katılımıyla  müzik dans etkinlikler’, sanat sergileri, konferanslar, kitap sunumları, film gösterimleri ve konserler içermektedir.Karnaval’ın son Pazar günü büyük dernekler ve geçit arabaları tarafından yapıldığı büyük karnaval Geçiti ile tamamlanır. Her yıl binlerce ziyaretçi eğlenmek ve etkileyici Karnaval Geçit Törenine katılmak için İskeçe'ye geliyor. Ancak  bu "Trakya Hanımı ve Leydi" ni ziyaret etmenin tek nedeni değildir.Karnavalın renkleri ile karıştırıldığında, eski şehir konaklarının yumuşak renklerini görebilirsiniz.Geçit törenlerinin koşuşturmasında, Türk mahalelerin ve tarihi tütüncülerin gizemli cazibesinde saklıdır.

İskeçe'nin kuzey kesiminde inşa edilen Eski Şehir'dir.Yaşamla dolup taşan karnavalın dar sokakları, hem döşeli ara sokaklar, hem geleneksel evler hem de küçük bahçeli tarihi neoklasik bahçeler ve tavernalarından gelen oryantal aromalar ile sizi farklı bir çağda gezdiriyor.

Leziz kokteyller , müzikli kafeler ve barlar, ziyaretçileri şehrin deli karnaval ritimlerine sürükler.

Karnaval'ın son Pazar günü yapılan kapanış töreni, sonsuz havai fişeklerle ve Doğu Trakya Samakov'undan mülteciler getiren bir gelenek olan "Tzarou" yu yakma geleneği ile sona eriyor.

Read more
151617
18192021222324
25262728123
45
BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

BATI YUNANİSTAN'DA DÖRT TOP DESTİNASYON

IOANNINA (YANYA)

Efsanelerin Şehri. Pamvotida Gölü çevresinde bulunan ve Selanik'e 260 km, Igoumenitsa'ya 78 km mesafedeki Epirus'un başkentini ziyaret etmeye değer. Yanya'nın tüm "hayatı" ünlü gölün etrafında dönmektedir. Oradan Pamvotis'in inanılmaz manzarası eşliğinde kahve ya da yemeğinizin  tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sırlarla ve efsanelerle dolu "Ada’da”, Ali Paşa Müzesi'ni ve manastırlarını tekneyle gezip dolaşabilirsiniz. Ayrıca orada İoannina mutfağının geleneksel yemeklerini de tadabilirsiniz.

KASTORYA

Selanik'ten 190 km ve Prespes göllerinden 50 km uzaklıkta, kuzeydeki görkemli Kastoria Şehri bulunmaktadır. Sadece Yunanistan’da değil kürkleri için dünya çapında

PARGA – SIVOTA

Epirus’ün iki güzelliği, Igoumenitsa’dan sırasıyla 45 km ve 23 km olan Parga ve Sivota’dır.Rakipsiz güzellikleri, turkuaz suları, su sporlarını deneyimleyebileceğiniz sonsuz plajları ve aynı zamanda su altı araştırmalarıyla ünlüdürler.Görkemli Parga kalesinin gölgesi altındaki çeşitli kategorilerde, restoranlarda , konaklama birimleri ve yemyeşil manzara keyifli ve rüya gibi bir konaklama vaat ediyor.

 

LEFKADA

Igoumenitsa'dan 110 km uzaklıktaki İyonya’nın Lefkada "kara" adası. Egzotik yerlere seyahat eden geniş plajları ile konuksever ve canlı, arabayla kolayca erişilebilir. Adanın yıldızı, görkemli kayalar ve berrak mavi sular ile Porto Katsiki'dir. Bir noktaya

 

Read more
678
Samothraki  (Semadirek)

Samothraki (Semadirek)

Samothraki  (Semadirek) 

 

  • Alternatif turizmi sevenler için ideal bir yer

 

  • Avrupa'nın en güçlü enerji sitelerinden biri

 

  • Sağos Dağının zirvesinden inen Nehir, aşağıya doğru ilerledikçe eşsiz güzelliği ile  büyük ve küçük göletler oluşturur.

 

  • Her yıl binlerce insan, en ücra göletlere ulaşmak için bölgeyi ziyaret ediyor.

 

  • Eğer çadırda kalmayı düşünüyorsanız özel bir kamp deneyimi yaşayacaksınız.

 

  • Adanın merkezi  bir tablodan çıkartılmış gibi....Dar, taş döşeli sokaklarda gezinirken kafeler, lokantalar ve eğlence merkezleri ile karşılaşacaksınız.
     
  • Ve tabii ki Trakya Denizi'nin masmavi suları, sabahtan akşamın  geç saatlerine  kadar dalış için idealdir
Read more
910