tr-TRel-GR

Yunanistana Blog


«Aralık 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER

ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER

ALEXANDROUPOLI'DAN GÜNLÜK GEZİNTİLER

 

Evros'un başkenti Alexandroupolis'ten başlayarak, Evros'un sayısız güzelliklerini keşfetmek ve hayranlıkla izlemek için günlük geziler düzenleyebilirsiniz. Büyük Tanrılar adası olan Samothraki’den, Yunanistan-Bulgaristan-Türkiye sınırındaki Trigono Belediyesi’nin köylerine kadar, diğer şeylerin yanı sıra, ülkenin en önemli biyoptoplarının bazılarında flora ve faunayı görme imkanınız var. Ayrıca geleneksel yemeklerin tadına bakabilir ve bölgenin tarihini ve geleneğini öğrenebilirsiniz.

 

SAMOTHRAKI (SEMADİREK) ADASI

Vahşi dokunmamış doğası ile Samothraki adası ile başlayalım."Saos" dağının göletlerini, Büyük Tanrıların Kutsal Alanı'nı ve adanın sıcak hamamlarının tesislerini vb. ziyaret etmenize değer.

DADİA ORMANI

Ardından, bir gün korunan  alan  (Natura 2000 ağı) Dadia Ormanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Orada dürbünle nadir av kuşlarını görecek ve Dadia ekosistemini öğreneceksiniz.Gecede bölgenin konuk evlerinde kalabilirsiniz.

EVROS DELTASI

Evros Delta Milli Parkı onlarca tür kuş, amfibi, sürüngen, balık ve memeli türüne ev sahipliği yapan Avrupa'daki en önemli sulak alanlardan biridir. Feres’in Güneyinde Nehir Haliçinde bulunmaktadir. Oradan türizm acentaları tarafından tekne gezileri düzenlenmektedir.

SOUFLI (SOFULU)

İpek Şehri olan Soufli’den geçmekten kaçınmayın.İpek Müzesi'ni ziyaret edip ipekböceği tarihini tanıyın, grafik sokaklarda yürüyün ve 19. yüzyılın sonlarından kalma binalara hayran kalın.

DİDİMOTEİCHO (DİMETOKA)

MIKRI DOXIPARA – ZONI

Read more
30
KUZEY YUNANİSTAN'DA KAYAK MERKEZLERİ

KUZEY YUNANİSTAN'DA KAYAK MERKEZLERİ

KUZEY YUNANİSTAN'DA KAYAK MERKEZLERİ

Hayal gibi “beyaz” gezintiler…Κar ve kış tatillerini sevenler için en güzel destinasyonlardan Kuzey Yunanistan'daki kayak merkezlerimizdir.  Κayakçıların dağ atmosferinin tadını çıkarmaları için idealdirler. Kayakçılar kar, kayak ve dağ manzarasının tadınını çıkarabilirler.

Kuzey Yunanistan'da, çoğu yüksek standart kayak pistlerine sahip olan ve Yunanistan'ın her yerinden ve komşu ülkelerden ziyaretçi çeken toplam on kayak merkezi bulunmaktadır.

Kuzey Yunanistan'daki en önemli kayak merkezlerinden bazıları:

 

Voras - Kaimaktsalan Kayak Merkezi (Orta Makedonya - Pella ili – Edessa)

Elatochori Kayak Merkezi (Orta Makedonya - Pieria ili – Elatohori)

3-5 Pigadia Kayak Merkezi (Orta Makedonya - Imathia İli – Naoussa)

Falakro Kayak Merkezi (Doğu Makedonya - Drama İli – Drama)

Read more
31123456